Licht

Onderweg naar de Christoforus - gemeenschap voor het afhalen van het Vredeslicht in 2022 ©Chris Walraed
 

Licht

Conny ontsteekt symbolisch een kaars waarna het Vredeslicht onder de aanwezigen wordt uitgedeeld in 2022 ©Chris Walraed
 

HET LICHT ALS SYMBOOL VOOR DUURZAME VREDE EN VERBONDENHEID
Aankomst van het Vredeslicht in Munte op woensdag 20 december 2023

Het Vredeslicht wil mensen motiveren om tussen Kerstmis en Nieuwjaar een eenvoudige, maar een persoonlijke en actieve bijdrage op te nemen om warmte, vreugde, hoop, licht en hartelijkheid aan alle mensen door te geven. 
Sinds 1986 wordt het vredeslicht ieder jaar door een kind in Bethlehem aangestoken. Vandaar zwermt het uit over 4000 km afstand. Vanuit de stad Bethlehem waar verschillende culturen proberen samen te leven, waar achter elke hoek een conflict loert, is de boodschap van vrede heel belangrijk. Op weg naar Tel Aviv komt het vredeslicht voorbij een moeilijke grens. Telkens opnieuw wordt deze overwonnen, ondanks de spanningen in het grensgebied.
Op 15 december 2023 komt het vredeslicht aan in Gent waar het door de burgemeester en/of bisschop zal in ontvangst genomen worden. Daarna brengen we het vredeslicht mee naar Munte.
We nodigen iedereen uit op woensdag 20 december 2023 om in Munte samen het vredeslicht te vieren en verder uit te dragen.

16u30 Vredeswandeling - ca 1,5 km - om 16u20 samenkomst  Munteplein (met fluovestje, zaklamp, lantaarn). We halen het vredeslicht af bij de Christoforusgemeenschap en brengen het samen met ons allen naar de kerk. 
Wie de wandeling niet kan meemaken, komt tegen 17u30 naar de kerk.
17u30  •  samen vieren en delen van het vredeslicht
In de kerk zingen en bidden we voor vrede. Het vredeslicht wordt uitgedeeld zodat iedereen het kan meedragen naar huis en verder verdelen aan familieleden, vrienden en buren. Breng een lantaarn mee als je onderweg naar huis het licht niet wil laten doven. 
Het vredeslicht blijft in de kerk branden tot 7 januari 2024. 

Organisatie: Moeder Teresaparochie - Kerkplek Sint-Bonifatius Munte
in samenwerking met Christoforusgemeenschap en vzw uitMUNTEnd
meer info: dereggebernice@gmail.com – 09 324 82 68

Vrede vraagt lef
Vrede begint bij jezelf.
Niet je vader, je moeder, je broer, je zus, vriend
of vriendin zet voor jou die eerste stap. Jij zelf
bent degene die de eerste stap kan zetten om de
wereld een stukje beter te maken.
Aan ons de taak om de wereld elke dag een beetje beter
achter te laten.
We zullen samen aan de slag moeten voor de vrede,
dus toon je lef en ga met ons aan de slag.
Zet vandaag zelf een eerste stap
op weg naar de Vrede. Laat het doorgeven van
het Vredeslicht symbool staan voor de stappen
die wij samen zetten op weg naar de vrede. Hand
in hand, stap voor stap…..
 

Zoeken

Dekenaal nieuws