Theophilius Verstraeten

Tafel met teksten en documenten van Theophilus Verstraeten©Lieve

Een nieuw gedenkteken voor missionaris Theophilus Verstraeten

In de Sint-Annakerk in Bottelare kan je kennis maken met missionaris Theophilus Verstraeten. Op een tafel zijn teksten en documenten te vinden die laten aanvoelen wie hij was en welke appreciatie mensen voor hem hadden tijdens zijn leven en bij zijn tragisch overlijden. In de huidige katholieke parochie in Shetland wordt hij herdacht om zijn moed, zijn onbaatzuchtigheid en barmhartigheid. Moedig trok hij naar een verre ongekende streek om katholieken daar bij te staan en hen, na de reformatie, opnieuw een plek te geven om hun geloof te beleven. Onbaatzuchtig ‘redde hij Lerwick van een pokkenepidemie’ en zijn barmhartigheid bracht hem ertoe een ziek bemanningslid bij te staan, uiteindelijk ten koste van zijn eigen leven. Dankbaarheid is er tenslotte ook voor de fondsen die hij tijdens zijn korte leven te Shetland al wist te verzamelen voor het bouwen van hun kerk. 
Het was deze dankbaarheid en erkentelijkheid die Hilde Bardell uit Shetland in 2019 naar Bottelare en naar de Sint Annakerk bracht. Het graf van missionaris Theophilus Verstraeten werd echter in de jaren ’70 verwijderd en verder is er niets in of rond de kerk dat aan hem doet herinneren. Vanuit de katholieke parochie in Shetland klonk de wens om een gedenkteken voor hem in de Sint Annakerk te plaatsen. Op 28 augustus werd hun vraag voorgelegd aan de parochieploeg en kreeg het een positief antwoord. Ondertussen worden de eerste stappen in dit project gezet. Een ontwerp door Filip Martin, letterkapper woonachtig in Bottelare, werd enthousiast onthaald in Shetland. Zij zijn al met een geldinzameling gestart. Momenteel is een aanvraag voor werken aan een beschermd monument ingediend bij Onroerend Erfgoed – Oost-Vlaanderen. We hopen op een positief antwoord eind deze maand.  

Lieve Orye
 

Zoeken

Dekenaal nieuws