MERELBEKE FLORA

MERELBEKE FLORA
Geloofsgetuigenis over 'Kruis en Offer' vanuit het denken van filosoof René Girard

Op zaterdag 24 maart van 16u tot 17u nodigen we iedereen graag uit voor een geloofsgetuigenis in de kerk van Flora. Terwijl de jongeren van de vormselvoorbereiding zich voorbereiden op de kruisjesviering, loodst Dennis Lenders volwassenen mee in het denken van filosoof René Girard naar aanleiding van Palmzondag. René Girard werd geboeid door de religieuze praktijk van het offer en het zondebokmechanisme. Hij ontdekte dat de Bijbel deze offerpraktijk van de zondebok wist te doorbreken in de figuur van Jezus Christus. Als gevolg van zijn vergelijkend religieus onderzoek bekeerde Girard zich tot het katholicisme. Na deze getuigenis is iedereen welkom op de Palmviering om 17u, opgeluisterd door het Jeugdkoor van Melsen.

Aldegonde