Maria Lichtmis in de Visitatieschool Bottelare

Maria Lichtmis in de Visitatieschool Bottelar

Veertig dagen na de geboorte van Jezus wordt op 2 februari Maria Lichtmis gevierd.
De juffen van de Pastorale werkgroep in Visitatie Bottelare lieten de kinderen toeleven naar deze mooie dag! Aan de klasdeur konden de kinderen een briefje met een zon en een aftelkalender vinden. De kinderen telden een week lang af tot 2 februari en mochten dan met de IPad naar het Mariagrotje of het Godsdiensthoekje op school trekken. Daar konden de kinderen een zon met een QR-code vinden die ze moesten scannen. Hierdoor werd er een filmpje geopend waarin ze de leerkrachten het verhaal, waarbij Maria en Jozef 40 dagen na Jezus’ geboorte hun zoon naar de tempel brachten, zagen uitspelen. Simeon heette hen welkom en nam het kind in zijn armen. Zij offerden ook nog een koppel duiven.
Maar kennen jullie ook de spreuk nog: “Er is geen vrouwtje zo arm of ze maakt haar pannetje warm?”  
Met Lichtmis worden er vaak pannenkoeken gebakken. De vorm en de kleur van de pannenkoeken verwijzen naar de zon en het licht. Bij Lichtmis wordt ook het einde van de winter gevierd. Vanaf februari zijn de echte donkere winterdagen voorbij en kijken we uit naar de lente. Er wordt ook gezegd dat pannenkoeken eten met Lichtmis geluk brengt. Daarom werden alle kinderen van de Visitatieschool dan ook getrakteerd op een portie geluk!

Inge