LOURDESBEDEVAART 2019 MET KWB EN FEMMA

LOURDESBEDEVAART 2019 MET KWB EN FEMMA
Dankbaar & Hoopvol
 

Op dinsdag 29 januari trotseerden een enthousiaste groep de kou om al een eerste beeld te krijgen van de Lourdesbedevaart in juli 2019.
Een warme begroeting in het nieuwe jaar gaf het startschot voor een aangename avond.
Rosette mocht de spits afbijten met een korte inleiding hoe de avond zou verlopen.
KWB en Femma nodigen iedereen uit om samen naar de bron van Lourdes te gaan.
Het is een deugddoend, evenwichtig programma waaraan iedereen vrij kan deelnemen. En een  schitterend berglandschap nodigt zeker uit tot wandelen en fietsen. Er wordt zelfs een aangepast programma voor jonge gezinnen met kinderen aangeboden.
Dit jaar is het 175 jaar geleden dat Bernadette Soubirous werd geboren. Bernadette, een arm en ongeletterd meisje, heeft door haar ontmoeting met Maria een boodschap aan de wereld in herinnering gebracht die nog altijd duizenden pelgrims beroert. Lourdes wil in 2019 in zijn pastoraal programma een klemtoon leggen op de armoede.
Ik mocht bij de slogan: Dankbaar & Hoopvol, een passende bezinning geven.
Als inleiding las ik het gedicht ‘geluk’ voor. Het verhaal van de Emmaüsgangers deed ons beseffen dat hun ogen pas opengingen nadat Jezus het brood brak. Zij waren dankbaar dat Jezus met hen was meegegaan en hadden nu weer hoop om verder te doen.
Toch durven wij als mensen: te twijfelen, zijn we ontgoocheld of zijn zelfs wanhopig.
Wij moeten blijven geloven dat Jezus met ons meegaat. Wij staan sterk doordat anderen ons meetrekken. De evangelietekst laat onze ogen opengaan. Hierbij speelt Maria een grote rol. Zij opent onze ogen naar Jezus. Zij is onze grote steun. Laten we proberen onze ogen te openen en solidair te zijn voor alle mensen die  meegaan naar Lourdes. 

Het Ankerlied van Carlos Desoete, doet ons gaan naar mensen die hopen, die vergeten worden, die ons leert delen.

Breng ons daar waar mensen leven,
wachtend op een woord van hoop.
Doe ons delen, doe ons geven,
In jouw geest zijn wij gedoopt.

Laat jouw naam ons leven worden,
rode draad in ons bestaan,
ankervast vandaag en morgen,
kracht en moed om door te gaan.

Na een kopje koffie en een lekker confituurtaartje, werd de reis door Marc voorgesteld.
We vertrekken op maandag 15 juli 2019 tot zaterdag 20 juli 2019 met de TGV. We overnachten in hotels met volpension. Formulieren werden vlot ingevuld.
Het werd een gezellige, aangename en opgewekte avond, waarbij iedereen reeds uitkeek naar de volgende bijeenkomst.

Marleen