EEN WOORD BIJ DE CORONA CRISIS

EEN WOORD BIJ DE CORONA CRISIS

Beste Vrienden,
 
Het zijn al moeilijke weken geweest sinds het uitbreken van de Corona crisis en de invoering van sluitingsmaatregelen en afzonderingsmaatregelen die nu stilaan versoepeld worden.
Moeilijke tijd in het bijzonder voor hen die werken in de zorg, in ziekenhuizen en in rusthuizen en, met risico van besmetting, zware inspanningen hebben geleverd; moeilijke tijd in het bijzonder voor onze bejaarden, thuis en nog meer in de rusthuizen, helemaal afgezonderd en zonder direct contact met hun  dichtste familieleden, moeilijke tijd voor hen die het al niet breed hadden en voor heel wat mensen die materieel en financieel in de problemen zijn gekomen en dreigen, ook met hun gezin, in de problemen te blijven wat inkomen en levensonderhoud betreft door tijdelijke of langdurige werkloosheid…
Positief is dat de mensen die zorg verlenen aan huis, in de  ziekenhuizen en in de rusthuizen, meer waardering hebben gekregen en dat dit hopelijk zo zal blijven na de crisis, dat er veel concrete gebaren zijn geweest van hulp en bijstand van mensen voor elkaar, dat contacten en nabijheid die men voordien als evident beschouwde, met familieleden en vrienden, nu ook als meer kostbaar worden ervaren, positief dat de bredere gemeenschap financiĆ«le steun verleent aan hen die tijdelijk of langdurig niet kunnen werken.
De voorbije weken is het parochiaal leven en bijzonder het samenkomen om als christenen te bidden bijna volledig wegvallen, op uitvaarten in beperkte familiekring na, zelfs de Goede Week en Pasen hebben we niet kunnen vieren en ook Pinksteren zullen we niet kunnen vieren, wat niet wil zeggen dat Christus niet verrezen is en de beloofde heilige Geest ons niet bijstaat, sterkt en troost als wij biddend voor Hem openstaan!
Bij deze wil ik er aan herinneren dat in onze grote nieuwe parochie verschillende kerken elke dag open en toegankelijk zijn: Merelbeke centrum, Melsen, Bottelare, Landskouter, Oosterzele centrum en Balegem, met dank aan hen die er voor zorgen dat deze kerken elke dag open en toegankelijk zijn om er even tot rust te komen, te bidden, de Heer nabij te weten, een kaars te doen branden of mee te nemen voor thuis. De open kerken herinneren er ons aan en laten ons toch ervaren dat wij gelovigen en christenen blijven samen met anderen en dat de Heer aanwezig blijft doorheen alle crisissen.
Alles gaat voorbij, ook crisissen met hun negatieve en…positieve aspecten…God blijft.
Ik wens jullie allen een behouden gezondheid en nog veel goede moed,
Met vriendelijke groeten,

A. Dhooghe, pastoor